loader image

روزنامه ایران | شماره :8005

1401/06/23


رمزگشایی از هویت یک سازمان خوفناک

کتاب «استراتژی و دیگر هیچ» دربردارنده مجموعه گفت‌و‌گوهایی با ناصر رضوی، کارشناس امنیتی درباره سازمان مجاهدین خلق به قلم محمدحسن روزی‌طلب در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.
کتاب «استراتژی و دیگر هیچ» به روشنگری درباره زوایای پنهان اهداف و فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق در دهه‌های گذشته می‌پردازد و در تحلیل شناخت این سازمان و اندیشه‌های سران آن در دوره‌های مختلف انقلاب، اطلاعات منحصربه‌فردی دراختیار خواننده قرار می‌دهد.
گفت‌وگوهای این کتاب در سال 1394 با رضوی انجام شده است. مصاحبه‌شونده طی سال‌های گذشته تجربه‌ای طولانی در حوزه مبارزه با سازمان مجاهدین خلق در وزارت اطلاعات و بخش اطلاعاتی – امنیتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشته است. از همین بابت به‌ دلیل احاطه‌ کامل به موضوع؛ اطلاعات و تحلیل‌های قابل تأملی در زمینه‌های مختلف فعالیت این سازمان بویژه در سال‌های اول انقلاب  در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.
محمدحسن روزی‌طلب از پژوهشگران و نویسندگان تاریخ معاصر کشور است که تا امروز کتاب‌های متعددی از او در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است؛ کتاب‌هایی چون «صخره سخت»، «عملیات مهندسی»، «رعد در آسمان بی‌ابر» و کتاب اخیر «استراتژی و دیگر هیچ» از جمله آثار او به شمار می‌آیند.
در بخشی از این کتاب آمده است: «سازمان همواره این نگاه را داشت که مردم به‌ دنبال عنصر پیروز هستند، به‌ دنبال کسی می‌روند که پیروز میدان است، یعنی برای فرد پیروز کف می‌زنند نه برای شکست‌خورده؛ لذا شما باید در صحنه عمل کاری کنید که پیروز جلوه نمایید. می‌گوید وقتی شما در هفتم تیر این کار را کردید، همه فکر خواهند کرد که این نظام فروخواهد ریخت و شما موج شکست را به داخل حکومت می‌برید و بعد مردم می‌آیند و برای طرف پیروز کف می‌زنند.»
کتاب «استراتژی و دیگر هیچ» در 256 صفحه و با قیمت 80 هزار تومان توسط انتشارات مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران منتشر و روانه بازار شده است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب و تازه‌ترین محصولات انتشارات را از سایت https://ketabir.com/ تهیه کنند.

استراتژی و دیگر هیچ
محمدحسن روزی‌طلب
انتشارات مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایرانSource link