loader image

روزنامه ایران | شماره :7910

1401/02/28


سرمربی تیم ملی وضعیت گزینه های مدنظرش را بررسی می کند

رضاییان:‌ اسکوچیچ خواهان ادامه حضور باقری است

گروه ورزشی/ دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بامداد دوشنبه به تهران بازگشت و برای برگزاری اردوها و بازی‌های تدارکاتی جلساتی برگزار کرد. یکی از مهم‌ترین موضوعات در خصوص تیم ملی بحث ادامه همکاری با دستیاران پیشین اسکوچیچ است که در این نشست اسکوچیچ خواهان ادامه همکاری 2 دستیار کروات خود و همچنین وحید هاشمیان و کریم باقری شده است. علاوه‌بر این سرمربی تیم ملی همچنان به‌دنبال یک دستیار دیگر و در حال بررسی رزومه برخی مربیان است تا بزودی به کادر فنی تیم ملی اضافه شوند. دیروز بهرام رضاییان، عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال که در جلسه روز دوشنبه با دراگان اسکوچیچ حضور داشت، درمورد اینکه آیا فدراسیون فوتبال اعلام کرده کریم باقری برای ادامه همکاری با تیم ملی نباید فصل آینده در پرسپولیس فعالیت کند، گفت: «در این جلسه چنین موضوعی مطرح نشد. اسکوچیچ خواهان حضور باقری در تیم ملی است و ما همچنین  بحثی از وی نشنیده‌ایم اما در کل برای نحوه همکاری دستیاران اسکوچیچ با وی باید خودش و سرپرست فدراسیون تصمیم‌گیری کنند تا بهترین شرایط برای تیم ملی در سال جام جهانی رقم بخورد. اسکوچیچ مشغول بررسی وضعیت گزینه‌های مدنظرش است.»
 اما یکی از موضوعات اصلی در خصوص فدراسیون فوتبال برگزاری مجمع فدراسیون در تاریخ 10 خردادماه برای عزل دائم شهاب‌الدین عزیزی خادم است. در آستانه برگزاری این مهم مدیرعامل باشگاه فولاد و رئیس هیأت فوتبال آذربایجان شرقی در گفت‌و‌گو با یک برنامه تلویزیونی و یکی از خبرگزاری‌ها که این روزها تبدیل به تریبون حامیان شهاب‌الدین‌عزیزی‌خادم شده است، حرف‌هایی زدند که نه تنها اوضاع مجمع را مبهم نشان می‌دهد بلکه مشکوک هم به نظر می‌رسد، بخصوص حرف‌های مدیرعامل فولاد که دیروز میهمان برنامه سلام صبح بخیر بود و با انتقاد از شرایط فعلی فدراسیون، گفت: «فدراسیون باید سریع ساماندهی شود. حضورمان در جام جهانی در هاله‌ای از ابهام است، هرچند عزیزان در حال تلاش هستند! اما باید تکلیف مشخص بشود. این تنش‌ها و درگیری‌ها در فوتبال ما قشنگ نیست و باید سریع ساماندهی و خیال تیم ملی راحت بشود.»
همچنین جواد ششگلانی، رئیس هیأت فوتبال استان آذربایجان شرقی درباره حاشیه‌های به وجود آمده پس از عزل موقت شهاب‌الدین عزیزی خادم به مهر گفت: «ای کاش اعضای هیأت رئیسه فدراسیون قبل از عزل عزیزی‌خادم با مجمع مشورت می‌کردند. من و بسیاری از اعضا در جریان عزل نبودیم و پس از اینکه این اتفاق افتاد آقایان دلایل خود را مطرح کردند. به هر حال ابهامات زیادی وجود دارد که در مجمع شفاف‌سازی خواهد شد. متأسفانه شرایط خوبی را برای آماده‌سازی تیم ملی شاهد نیستیم. باید فکری اساسی برای اردوهای تیم ملی شود.»

انتشار اعداد و ارقام عجیب دریافتی کادر  تیم ملی

براساس انتشار بخشی از اسناد و مدارک مالی دوره ریاست عزیزی خادم، رئیس عزل شده فدراسیون فوتبال ارقام قابل توجهی به کادر اجرایی و فنی تیم ملی پرداخت کرده است. به گزارش ایسنا، بر اساس این مدارک کریم باقری ظرف یک سال همکاری با فدراسیون فوتبال، یک میلیارد و ۸۶۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دریافتی داشته است. همچنین محمد خانبان، آنالیزور تیم ملی هم که به‌صورت پیمانکاری با این تیم کار می‌کرد، حدود 875 میلیون تومان دریافت کرده است. محمودرضا رضایی، مدیر رسانه‌ای سابق تیم ملی نیز ۶۰۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از این فدراسیون دریافتی داشت و علی اصغر قربانعلی‌پور، مربی بدنساز تیم ملی ایران که از اواسط مراحل انتخابی به تیم ملی ملحق شد نیز برای ۶ ماه، یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان دریافتی داشته است.Source link