loader image

روزنامه ایران | شماره :7866

1400/12/16


در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد مطرح شد

پشت پرده طرح یک حمله شیمیایی ناکام به مجلس

گروه سیاسی/ سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده سرکرده گروهک تروریستی تندر، یکی از گروه‌های ضد انقلاب که در جریان گروه‌های معاند و طرفداران رژیم پهلوی فعالیت می‌کند دیروز به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، در ابتدای جلسه حسنی اعتماد نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و ادامه کیفرخواست را قرائت کرد. او درباره برنامه‌ریزی گروهک جهت بمب‌گذاری در مصلای رشت گفت: اعضای این گروهک تروریستی قصد داشتند تا در جریان نماز جمعه بمب‌گذاری را انجام دهند که خوشبختانه با دستگیری عناصر گروهک این عملیات انجام نگرفت. البته اماکن حساس دیگری در شهر رشت هدف عملیات نظامی قرار گرفت.
برنامه‌ریزی برای ترور استاندار وقت گیلان از جمله اقدامات دیگری است که جمشید شارمهد دستور آن را صادر کرده بود. اعضای گروهک تندر قصد داشتند تا مواد منفجره را در داخل چادر مسافرتی که در اطراف خانه استاندار تعبیه شده بود قرار دهند و با منفجر کردن این مواد اقدام به ترور استاندار کنند که خوشبختانه با شناسایی این چادر توسط پلیس عملیات صورت نگرفت.
حسنی اعتماد به برگزاری همایشی در امریکا هم اشاره کرد و گفت: همایشی در کشور امریکا و توسط برایان هوک با محوریت ایران و با حضور گروهک‌های تروریستی برگزار شد و جمشید شارمهد نیز در این همایش حضور پیدا کرده بود.
برنامه‌ریزی انفجار در گناوه
نماینده دادستان درباره برنامه‌ریزی و طراحی برای انفجار لوله‌های انتقال نفت بندر گناوه، گفت: اعضای گروهک تروریستی تندر قصد داشتند تا لوله‌های انتقال نفت بندر گناوه را منفجر کنند و برای انجام این کار اطلاعاتی را بدست آوردند. اعضای این گروهک اطلاعات به‌دست آمده را برای شارمهد ارسال کرده بودند، اما او انفجار را به زمانی دیگر موکول کرد و به اعضای گروه دستور داد برای انجام عملیات‌های دیگر به تهران و شمال بروند.
حمله شیمیایی به مجلس
وی درباره برنامه‌ریزی به قصد بمب‌گذاری در نمایشگاه کتاب تهران توسط اعضای گروهک تندر گفت: اعضای این گروهک با هدایت شارمهد قصد داشتند برای افزایش تعداد تلفات، بمب‌گذاری را با ماده سمی سیانور در نمایشگاه کتاب تهران انجام دهند، اما این عملیات به دلیل آتش‌سوزی در هتل جهان تهران انجام نگرفت.
نماینده دادستان با بیان اینکه اعضای گروهک تندر قصد انجام عملیات تروریستی در مجلس شورای اسلامی با بهره‌گیری از مواد شیمیایی را داشتند، گفت: بر اساس اقاریر متهمان دستگیر شده، عناصر این گروهک قصد داشتند تا در سیستم تهویه مجلس مواد شیمیایی قرار دهند و در صحن پخش کنند که با دستگیری عوامل این گروهک عملیات مذکور انجام نگرفت.
حسنی اعتماد درباره برنامه‌ریزی اعضای گروه برای سرقت از صرافی و بانک‌ها هم گفت: یکی دیگر از برنامه‌های گروهک جهت ایجاد رعب و وحشت در جامعه و تأمین مالی برای انجام عملیات‌های تروریستی برنامه‌ریزی سرقت از بانک‌ها و صرافی‌ها بوده است.Source link